Dáma jógy – Dinah Rodrigues

Dinah Rodrigues, autorka sestavy Hormonální jógové terapie (www.dinahrodrigues.com.br), zavítala v červnu roku 2016 do Prahy, aby zde vedla kurzy pro veřejnost i instruktory.

Na sestavě a celém systému pracovala několik desítek let a vytvořila účinnou metodu, jak přirozeně zvládnout příznaky menopauzy, ale i další neduhy zapříčiněné hormonální nerovnováhou (problémy s otěhotněním, štítnou žlázou, menstruací, polycystickými vaječníky, nadměrným vypadáváním vlasů, atd.)

Cvičení je založeno na 30 minutové sestavě, která je tvořena zahřívacími cviky a následně ásanami, které ovlivňují funkci vaječníků, štítné žlázy i hypofýzy. Jako doplněk cvičení je možné cvičit i antistresové cviky a dechové techniky, které se na kurzu také vyučují a celkově tak doplňují účinnost sestavy.

Oblíbila jsem si nejen sestavu, po jejímž cvičení je mi opravdu moc dobře (ačkoli neřeším hormonální nerovnováhu), ale také Dinah, která je opravdovou dámou jógy. Ve svých téměř 90 letech cestuje po světě a sama učí lektorky své metody, které mohou vyučovat sestavu Hormonální jógové terapie další ženy, nikoli ale lektorky. Toto privilegium si nechává pro sebe a rozhodně si potrpí na tom, aby z jejích kurzů odcházely ženy, které opravdu sestavu bezchybně umí a navíc ji umí vyučovat. Přestože je Dinah velmi milá a vždy dobře naladěná, při zkoušení nových lektorek je přísná a důsledná.

Než půjdete na kurz, ověřte si u vámi vybrané lektorky, zda má certifikát přímo od Dinah Rodrigues a to z levelů I, II a III. Vyskytují se bohužel lektorky, které navštívily pouze kurz pro účastnice a nemají tak celkový nadhled a znalosti k vyučování Hormonální jógové terapie. V důsledku chybného provádění cvičení se nedostaví kýžený výsledek nebo dokonce mohou vzniknout fyzické potíže. A s tak citlivým, ale zároveň silným systémem, jímž hormonální systém je, si není radno zahrávat.

Od srpna/září se na vás budu těšit na kurzech Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues.

Dejte si dárek a přijďte na kurz, změní vám život 🙂

Zanechte komentář