Hormonální jóga (nejen) pro diabetiky

V České republice se Hormonální jóga pro ženy podle Dinah Rodrigues stává oblíbeným cvičením. Je to zejména díky:

  • rychlému nástupu pozitivních účinků na tělesné i duševní zdraví,
  • umí řešit širokou škálu ženských obtíží,
  • trvá cca 30 minut a díky tomu ji můžete cvičit každý den,
  • je přírodní metodou léčby.

Původně byla tato sestava určena pro ženy v menopauze, ale praxí byla ověřena i na ženách s ostatními problémy způsobené hormonální nerovnováhou (potíže s menstruací, s otěhotněním, polycystické vaječníky, padání vlasů, suchost sliznic, atd.). Nyní se doporučuje cvičit po 35. roku věku pro prevenci. Při potížích i dříve.

Dinah Rodrigues po úspěšné sestavě cviků pro ženy vytvořila na podobných principech i sestavu pro diabetiky, která je zaměřena především na podporu funkcí slinivky, sleziny a jater. Má mnohem širší záběr působení a ovlivňuje všechny žlázy s vnitřní sekrecí, které produkují hormony. Cviky se zaměřují zejména na slinivku, slezinu, játra, nadledvinky, štítnou žlázu a hypofýzu. Ale během cvičení se pracuje i s ledvinami, pohlavními orgány a dalšími orgány uloženými v břiše. Je určena pro ženy i muže.

Vzhledem k působení na uvedené orgány je ideální na jaře nebo na podzim na očistu těla a podporu imunity. Samozřejmostí je působení na slinivku a produkci inzulínu, což ocení především diabetici (typu I i II).

Momentálně Dinah pracuje na studii, která by potvrdila pozitivní účinky Hormonální jógy i při autoimunitních onemocněních.

Sestava Hormonální jóga pro diabetiky je tedy určena nejen jim, ale i ostatním, kteří chtějí podpořit funkci důležitých orgánů. Pro ženy i muže.

Aktuální termíny kurzů a seminářů HJ najdete zde >>

Zanechte komentář