Jeden rok s Hormonální jógou

Začátkem roku 2016 jsem se dozvěděla, že zakladatelka metody Dinah Rodrigues přijede do Prahy školit lektorky a tak jsem chtěla využít této příležitosti a lektorského kurzu Hormonální jógy pro ženy se zúčastnit. (O Dinah jsem psala zde >>) Je tomu tedy už rok, co jsem se se sestavou HJ seznámila u skvělé Adély Asterie Bavlšíkové (dříve Vaculíkové).

A co mi Hormonální jóga dala?

KLIDNOU MYSL

Několik let se intenzivně věnuji nejrůznějším formám sebezkoumání a seberozvoje, které přispívají k celkovému životnímu postoji a naladění. Nicméně žádná z metod, kterou jsem doposud znala neměla tak velký dopad na klid mysli. Díky Hormonální józe se dokážu více uvolnit do své podstaty, neočekávat nedosažitelné a nepožadovat (po sobě ani ostatních) neuskutečnitelné.

PŘÍSTUP K JÓZE

V mé domácí praxi jógy jsem se dříve věnovala zejména vinyasa józe. Hrála jsem si propojením pozic, s pohybem, s tělem. Hormonální jóga mi dala danou sestavu, které jsem se mimochodem nejprve bránila. Něco pevně daného mi přišlo proti mé přirozenosti, jako něco, co mě svazuje. Opak je pravdou. Tím, že důkladně znám sestavu HJ, tvoří příjemný pevný rámec mého jógového cvičení, ve kterém se cítím jistě a v bezpečí a můžu se více uvolnit a nechat působit.

ŠIROKÝ ZÁBĚR TECHNIK

Ačkoli jsem základní techniky HJ znala již dříve, nedařilo se mi je přirozeně dostat do jógové praxe. Hlavní tématem byly ásany a pár dechových cvičení. HJ má sílu v tom, že zahrnuje jak tělesné cvičení, dechové techniky, ale i práci s pozorností a energií.

Co dala HJ mým klientkám?

První kurz HJ jsem vedla v červenci 2016 v Mostě. Od té doby pořádám pravidelné semináře také v Litvínově, Praze, Lovosicích a Jirkově. V této chvíli jsem naučila sestavu Hormonální jógy 105 žen, které nejčastěji přichází s různými ženskými potížemi, ale také pro prevenci a zachování zdraví a vitality.

Již se mi zpětně po kurzu ohlásily ženy, které se zbavily potíží s menstruací, zlepšila se jim hladina hormonů štítné žlázy, vyléčily se s cystou a dokonce otěhotněly. Často uvádí, že jim cvičení dělá velmi dobře po tělesné i duševní stránce.

Co mi dala HJ díky mým klientkám?

Jsem vděčná za každý pozitivní ohlas na cvičení HJ a také možnost, že mohu zprostředkovat řešení ženských potíží přírodní cestou. Dala mi také uvědomění hojnosti. Že vše, co si z nitra přejeme, k nám přijde. Jen tomu dát prostor a čas.

A co bude dál?

Momentálně studuji a učím se sestavu HJ pro diabetiky a pro muže. Letos v červnu totiž opět Dinah Rodrigues přijede do Prahy a já jsem nemírně ráda, že budu u toho. Ráda bych tuto metodu rozšířila nejen mezi ženy (většina žen v Čechách již o HJ slyšela), ale také mezi muže, kterým HJ pomáhá především s vypořádáním se se stresem. Sestava pro diabetiky není určena jen pro ně a osoby s predispozicí diabetu, ale i pro všechny ostatní na posílení slinivky, jater a nadledvinek. Ideální pro očistu. Navíc se dají sestavy kombinovat. Takže máte se na co těšit, stejně jako se těším já 🙂

Kurzy Hormonální jógy pro ženy, muže i diabetiky budou probíhat od července na známých místech. Sledujte kalendář >>

Zanechte komentář