Restorativní jóga nejen pro hormonální rovnováhu

Když se mi dostala do ruky nová kniha od Gail Boorstein Grossmanové Restorativní jóga, byla jsem nadšená jejím zpracováním. V úvodu jsou uvedeny principy restorativní jógy způsobem, který nenudí a je plnohodnotný. Následuje přehled pomůcek, které se v tomto typu jógy používají a jsou v podstatě základem tohoto stylu, ale bohužel cvičící většinou neví, jakým způsobem pomůcky použít. Kniha dává dokonce návody i jak nejlépe složit deku tak, aby byla příjemnou oporou a nepřekážela.

V další kapitole nám představí mnoho dechových a antistresových technik, které využívá i Hormonální jóga. Ale to hlavní teprve přijde: krásný popis mnoha pozic restorativní jógy s detailními fotografiemi a zejména praktické sestavy na nejrůznější zaměření: jednotlivé části těla, ale i různé potíže jako bolesti hlavy, úzkosti, dýchací potíže, astma či zánět sedacího nervu. Opravdu široká paleta.

Kniha vyšla v nakladatelství Alferia a její doporučená cena je 399,- Kč.


Vybrala jsem si v knize krátkou sestavu při menopauze, kterou můžete využít i jako doplněk ke cvičení Hormonální jógy ve dnech, kdy si prostě potřebujete zalézt a být jen pro sebe.

Z pomůcek budete potřebovat pásek, blok, bolster nebo velký polštář, polštářek nebo složenou deku.

Začíná se speciálním dechem šítalí na zchlazení a soustředění, který najdete podrobně popsaný právě ve výše zmíněné knize.

Následují cviky:

Na protažení ramen a uvolní horní poloviny těla. Celou sérii cviků proveďte třikrát.

2. Položte se do jednoduché pozice mostu s blokem pod pánví. Držte pozici pět minut. Poté spojte chodidla k sobě, kolena nechte klesnout do stran. Zůstaňte v pozici jednu minutu. Nakonec vraťte chodidla celou plochou na zem, nadzdvihněte pánev a položte se na záda. Ještě tři minuty relaxujte na podlaze.

3. Na čtyři minuty přejděte do pozice vějíře, kde si bolster opřete o židli, sedačku nebo schůdky.

4. V pozici šavásany relaxujte dvanáct minut. Můžete použít i polštářek na oči.

Pokud si nebudete jistí jak pozice správně provést, podívejte se do výše zmiňované knihy, kde je vše detailně popsáno.

Ať se Vám hezky cvičí.

Zanechte komentář