Vyměňte novoroční předsevzetí za novoroční přání

Přiznám se vám – už několik let si nedávám předsevzetí. Stejně jsem závazek téměř vždy nesplnila nebo jsem ani nevěděla co “honosného” si vlastně předsevzít. Nejčastěji si totiž dáváme za předsevzetí takové činnosti, vlastnosti nebo pravidla, které nám dlouhodobě nejdou zapasovat do našeho běžného života. Zkrátka je dělat nechceme. A měli bychom….

Stejný počet let, jako si nedávám předsevzetí, se snažím pojem “měla bych” co nejvíce eliminovat. Jde mi to jako holce poctivý ztěžka, ale je mi pak lehčeji. Přišla jsem totiž na to, že naše nešvary se nás nepustí naší vůli, ale naším odhodláním něco změnit. A to nejlépe tak, že se soustředíme na celkovou změnu našeho žití v širokém měřítku. Soustředíme pozornost k tomu, co chceme a ne k tomu, co nás tíží. A ono to jde samo a s lehkostí.

Tento přístup je naštěstí tak účinný a nakažlivý pro okolí, že můj přítel už rok (a osm dní – by dodal 😉 ) nekouří. Přestal ze dne na den, sám od sebe, bez naléhání.

V posledních letech si vždy koncem roku sednu, sepíšu své radosti a úspěchy za celý rok. Ohlédnu se také za tím, co se nepovedlo. A dám si několik přání do nového roku tak, aby byl ještě hezčí a radostnější. Někteří lidé si tvoří své kreativní obrázkové nástěnky přání (vision board). Mně stačí si jen vše sepsat.

Velkou inspirací mi byla kniha Jak si správně přát přát od Pierra Franckha (odkaz na knihu zde), která shrnuje sedm pravidel pro správně položená přání. Funguje to, opravdu 🙂 Od přání o volné parkovací místo k velkým životním přáním. Pojďte taky kouzlit se životem.

P. S. Protože mám ještě vánoční náladu, chtěla bych dát nové aktualizované vydání knihy Jak si správně přát 3.0 jako dárek. Pokud se chcete soutěže zúčastnit, napište dolů pod článek do komentáře Váš největší úspěch v roce 2017.

Dne 31. 1. 2018 vylosuji jednoho účastníka soutěže a knihu mu osobně předám či zašlu. Pokud na sebe nenecháte kontakt (e-mail) 1. 2. 2018 se nezapomeňte mrknout na tuto stránku, ať zjistíte, zda jste vyhráli. Budu Vás kontaktovat.

Je 4 komentářů k tomuto příspěvkut

 1. Pavel Herold
  před 13 hodinami

  Já se letos zaplať pánbůh zcela zbavil závislosti na soutěžích. Odpovídal jsem prakticky na každou soutěžní otázku, hrál o cokoliv, i o věci, které jsem nepotřeboval nebo je vůbec neznal. Ale to už je úspěšně za mnou.

  Odpověď
 2. Magdalena
  před 4 hodinami

  Mým největším úspěchem bylo začít se naučit říkat “ne”.

  Odpověď
 3. Lada Králová
  před 11 hodinami

  Odpustila jsem sobě.

  Odpověď
 4. Marcela
  před 2 hodinami

  Začala jsem se stravovat podle LCHF pravidel a bez pocitu hladu jsem shodila 9 kg. Cítím se moc dobře a jsem moc ráda, že jsem to dokázala 🙂

  Odpověď

Zanechte komentář