Žij jógou

Ráda bych se s vámi podělila o příběh svého projektu, kterému se věnuji od ledna 2016.

Již dlouhou dobu ve mně zrála myšlenka vytvořit online program na cvičení jógy doma. Vedlo mě k tomu několik důvodů:

  • na veřejných lekcích jógy se setkávám s lidmi, kteří se mnou cvičí již několik let, ale stále si stěžují, že doma neví jak začít a co cvičit
  • ne všichni se mohou účastnit pravidelných lekcí z nejrůznějších důvodů (časově náročné zaměstnání nebo práce na směny, nemají hlídání pro své dítě, nemají dostatek financí, bydlí daleko, …)
  • říkáte si o sestavy na doma 🙂

V lednu roku 2016 jsem se začínala prokousávat možnostmi využití internetu jako nástroje pro prodej, vytvořila jsem nový web zaměřený pouze na jógu (pro lepší přehlednost) a napsala e-book “7 dní s jógou”, který spatřil světlo světa na první jarní den 20. 3. 2016 a má spoustu spokojených čtenářů, kterým tímto děkuji za jejich zpětné vazby.

Od té doby jsem stále tvořila (více či méně intenzivně) komplexnější program pro ty, kteří chtějí s jógou začít doma. Vybírám to nejlepší, co znám a snažím se vše udělat co nejpřehledněji a srozumitelně.

Internet je plný návodných videí v angličtině a nyní dokonce i v češtině. Sama jsem již několik let členkou My Yoga online (dnes Gaiam TV) a čerpám od nich mnoho inspirativních prvků. Ale pokud si vzpomenu kolikrát jsem podle nich opravdu cvičila celou lekci, pak bych to spočítala na prstech jedné ruky. Ptala jsem se i několika dalších jogínek a jogínů a mají podobnou zkušenost.

Proto měsíčník, který jsem pro vás vytvořila bude předávat cvičení formou kreslených sestav (jak je znáte z e-booku “7 dní s jógou”), kde bude vše popsáno a sestava je doplněna o krátké video dané sestavy bez komentáře. Pouze pro názornost, jak jednotlivé ásany (pozice) propojit a jak do nich přejít. Můžete si tak jógu vzít kamkoli s sebou (tím, že si vytisknete list se sestavou). Postupně se učíte, jak tvořit sestavy sami a později nebudete potřebovat vedení cvičení. Což je efektivnější forma, jak začít s domácí jógou. Komentované video vás stále vede a řídí. Nakreslená sestava vám dá návod, inspiraci, ale řídíte si vše vy, lépe se vše naučíte. Mimo jiné vnímáte lépe sami sebe a o tom jóga je.

Pokud chcete vědět víc, podívejte se na stránku: Žij s jógou

Zanechte komentář