Nedělní škola jógy

Co si představíte, když vám někdo sdělí, že praktikuje jógu?

V našem západním kontextu to většinou znamená, že cvičí – dává tělo do určitých pozic, více či méně dynamicky. Také se zabývá dechem a někdy i využívá různé dechové techniky. A hlavně pak odpočívá. Jo! Na konci každého cvičení jógy je relaxace (možná i většina lidí chodí na lekce právě kvůli nim). Takto vám odpoví většina praktikujících, toto se děje na lekcích napříč nejrozšířenějšími směry jógy. Některý lektor přidá i další úhel pohledu či techniku navíc.

A právě proto, že bych ráda přidala další úhel pohledu na praxi jógy a zároveň bych nechtěla odlákat z lekcí ty, co si jdou prostě jen zacvičit a odpočinout (i když se už mnoho let snažím na lekcích předávat co nejširší pohled k pohybu a tělu), chtěla bych věnovat jedenkrát měsíčně pár hodin rozšířené praxe jógy, kde budeme trochu cvičit, trochu praktikovat, trochu se bavit o předem daném tématu.

Nečekejte suchou teorii, ale praktické techniky vhodné pro běžný denní režim. Bez dogmat a restrikcí. Každý jsme jiný, každý máme svůj lék i jed jinde.

První setkání – ájurvéda: 18. 2. 2024 14:00 – 16:30 ve WACLu v Litvínově

Ájurvéda je věda o životě a dlouhověkosti, a i když patří mezi nejstarší léčebný systém na světě, můžeme si z ní vzít spoustu praktických dovedností i do dnešního moderního života. Co je nejlepší, že léčí jídlem 🙂 a porozuměním naší přirozenosti v přirozenosti našeho vnějšího okolí. Zkrátka když pochopíte, jaké rytmy má vaše tělo a sladíte je s rytmy vašeho prostředí kolem vás, dostanete se do lepší harmonie. A taky má spoustu technik, jak znovu harmonii nastolit.

Druhé setkání – meditace a mindfulness: 10. 3. 2024 14:00 – 16:30 ve WACLu v Litvínově

Meditace s sebou nese spoustu mýtů a zklamaných očekávání. Řekneme si, co meditace je a není. Jaké techniky meditace můžeme používat. Popíšeme si lidskou psychiku z pohledu starých jógových textů, ale nebudeme daleko od nejnovějších poznatků z neurověd.

Samozřejmě si zameditujeme i protáhneme tělo jemným cvičením.

Třetí setkání – ?? téma společně stanovíme: duben 14:00 – 16:30 ve WACLu v Litvínově

Společně si na předchozích setkáních vždy určíme obsah následujících setkání.

Cena jednotlivých setkání je  400,- Kč.

Setkání proběhnout ve studiu WACL v Litvínově.


Přihlášku prosím zašlete na e-mail jana@jojoga.cz, kdy vám obratem zašlu podrobnosti.

Těším se!

Facebook