Voňavá setkání

Čich je naším nejstarším a nejvíce zanedbaným smyslem, který má však zásadní význam pro náš život. Je neuchopitelný a neměřitelný, ale ovlivňuje nás na každém kroku – v komunikaci, při navazování vztahů, ovlivní náš výkon, koncentraci i emoční ladění.
Učíme Vás, jak se svým čichem pracovat, jak ho poznávat, rozvíjet a používat tak, aby Váš život byl plnohodnotný a krásný.
Vedeme Školu Čichu, unikátní jednoroční cyklus, který Vás provede světem vůní postupně v strukturované podobě a to teoreticky i prakticky.

~ Petra Hlavatá, Rafaella – umění vůní www.rafaella.cz

Vůně jsou součástí celého mého života. Čichám ke všemu, co se mi dostane do ruky, i zdánlivě nevoňavého. Ráda se obklopuji voňavými  látkami nejrůznějších forem. Až Vonný kalendář a Škola čichu Petry Hlavaté mi dali nástroj, jak mohu vůně poznávat více vědomě a zkoumat jejich hluboký vliv na mou náladu, prožívání a žití.

Jsem šťastná, že  mohu přinést Školu čichu i k nám, do severních Čech.

~ Jana Očenášková

51573467_523943914762428_5123142148648075264_n

Od září 2019 probíhala první Škola čichu na severu Čech, v Litvínově. V Praze má Škola čichu tradici více než 10 let.

Na voňavých setkáních se seznámíte s vonnými látkami nejrůznějších forem (vykuřovadla, parfémy, vonné oleje, přírodní esence, kolínské, svaté vody, aj.) a vonnými dějinami. Škola není zaměřena pouze teoreticky, ale i prakticky k individuální kreativní tvorbě účastníků.

Můžete se zúčastnit i jednotlivých setkání. Studenti celoročního cyklu mají však přednost.

Termíny a náplň jednotlivých setkání

První setkání – 27. září 2023

Tvorba osobního parfému
Víte z jakých složek se váš oblíbený parfém skládá? Znáte jednotlivé tóny a vrstvy? Co si namíchat svůj vlastní a poznat, co vám doopravdy voní.

Míchat budeme z Apothecarů od Florascentu, což jsou přírodní esence v lihové formě. Každý účastník si namíchá a odnese domů svůj vzorek parfému.

Druhé setkání – 11. října 2023

Poznej svůj vonný typ
Přinesu svůj kufr plný vonných pokladů z celého světa. Rozdělíme si jednotlivé vůně na typy a zkusíme najít vašeho favorita. Čekejte velký aromabar. Vzorek si opět odnesete s sebou domů.

Třetí setkání – 25. října 2023

Ona ve vůních
Byliny signované Lunou a Venuší. Rozpoznáte se spíše v růži – královně květin nebo jasmínu – královně noci? A co další ženské esence jako tuberóza, mimóza, ylang ylang?
Aromabar a ochutnávka ženských substancí, práce s jinovou polaritou.

 

Další setkání budou vypsány brzy.

Individuální vonná typologie

a tvorba osobního parfému

Pro ty z Vás, kteří chtějí pracovat individuálně podle svých časových možností. Vystavujeme i Voňavé dárkové poukazy.

Vonná setkání pro skupiny

zpříjemněte si společný čas vůnemi

Organizujete setkání s přáteli, překvapení na oslavu, odlehčené pracovní jednání nebo teambuilding? Tvorba osobního parfému, vonná typologie, případně aromabar Vám všechny tyto aktivity mohou zpříjemnit Váš společný čas.

Praktické informace

Vonným uměním vás provede Jana Očenášková.
Čas: 17:15 – 18:30
Místo: Jogala Litvínov (Jak do Jogaly)
Cena: 300,-Kč za každé jednotlivé setkání.
Kapacita školy 10 lidí (místo máte rezervováno až při zaplacení kurzovného – kvůli nákupu ingrediencí).

Přihlášky směřujte na e-mail jana@jojoga.cz, kam napíšete zda se chcete účastnit celé Školy nebo jen některých setkání. Těším se na viděnou.

Facebook